Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Dy të dashuruarit.... / Poezi nga Xhemajl Rudi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Dy të dashuruarit.... / Poezi nga Xhemajl Rudi   Sun Jul 05, 2015 4:06 am
Le të ndalim pak frymën, të mbajmë një minutë heshtje për dy të rinjtë Michal Svatos dhe Anna Kosinova dhe të lutemi që shpirti i tyre të ngrihet sa më lart në qiell, që të bashkohet me engjëjt e kësaj toke!

Poezi nga Xhemajl Rudi
Dy të dashuruarit....


Erdhen ne token e shqipeve
si ne krahet e lejlekeve kapercyen
largesite e vendit te tyre,
pertej detit te kalter buze endrrave te reja


Dy udhetaret prej çekisë
dashurine e moren ne duart e zemres
si qiellit te ishin ardhur mes reve te bardha


Dy ishin te pasionuarit e tokes se shqipeve
maje malesh te larta,qe i ruajne shekujt e koherave
legjendat,endrrat dhe dashurite ku perftojne ne syte e zanave


Dy re te bardha i bartnin si engjej,dy zemra te bashkuara
nje re e trisht u shkonte pas fshehtas,si mes puplash te erreta
korbat e zinje n`zë kukuvajkash,ne tisin e nje çasti dy te rinje i shuan....

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Dy të dashuruarit.... / Poezi nga Xhemajl Rudi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhemajl Rudi:Dy poezi
» Xhemajl Rudi: Arben Veselaj-Intervistë:Me-Fatos Kongoli,
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: