Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
April 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 51 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Griselda Doka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 739 artikuj v 636 temat
Sondazh

Share | 
 

 Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012    Wed Sep 26, 2012 9:49 am

Marrin pjesë në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012 nga vende të ndryshme të Botës me poezitë e tyre :

1. LANA DERKAC, KROACI ”Kontratë me publikun”
2.DAVOR SALAT Kroaci “Ëngjëll i ndruajtur”
3.Tozan Alkan Turqi “ Kohë dhe maska “
4. Betul Dunder “Koria e Mjerë”
5. Seref Bisel “ Shpata të bardha”
6.Gabriela Gianfelici Itali “Oqeani i jetës”
7. Rruggero Lazari Itali, “Pika”
8.GIOVANNA LI VOLTI GUZZARDI ALIAS, AUSTRALI “Qielli prej letre”
9.Marie Aprile Australi “Një ditë e re”
10. Ana Torbelli * * *
11. Nadia Cella Pop Rumani , Kandidate për Çmimin Nobel
“Jashtë nga Kafazi”
12.Teresinka Pereira , SHBA Kandidate për Çmimin Nobel “Pabesi”
13.Luiz Carlos Pereira Brazil “Suksese”
14.Prof,.Florentin Smandarache SHBA Hajk paradoksal 1-8
15Adolf Shvjedçikov Rusi “Jeta”
16.Kuldeep K. Srivastava INDI “Bukuria nuk është emjaftueshme”
17. Rakel Vianna, BRAZIL “Zemër e përbashkët”
18. Pavel Goranoviq Mali i Zi “Regina Olsen”
19. Miladen Compar, Mali i Zi “Nuk jam indiferent”
20. Anton Gojçaj, Mali i Zi “Buzëqeshje e gjelbër”
21. Dragamna Tripkoviq, Mali i Zi “Vijnë njerëz”
22.Albana Cufaj Zhuta Fyrom “Aromë gruaje”
23.Rami Kamberi “Po të ishe mes nesh , nuk do të ishte pikë e pesë”
24. Vehbije Aziri Dibër, “Desha”
25. Dino Kubatis Greqi “Shqipëria”
26. Vasiliki Kalahani Greqi, “Liqen deti”
27.Despina Kontaxi Greqi ,“Të kërkoj”
28.Vasiliki Ergazaki Greqi ,“Rinia”
29.Eftihia Kapardheli Hajk
30. Andrea Karzis Greqi “Eja”
31. Dimitris P. Kraniotis Greqi, “Iluzione”
32. Zaharula Gaitanaki Greqi, “Kur u fik dashuria”
33.Panajota Zalloni Greqi ”Paqe frikohem...”
34. Leta Kucohera, Greqi ”Para thënies “
35. Jota Fotiadhu Ballafuti “Fjala”
36. Hiro Aleksandhraki “ Trilogji”
37.Domenico Defelice “Tani që ndihem keq”
38. Rozmari C. Ëilkinson “Përgjigje Kalifornisë natyrë”
39. David Stone Baltimore “Ky univers i verbër”
40. Joe Civakiu, Japoni “O bir….”
41. Selmo Vascos Sellos , Brazil “Pylli”
42. Choi Laisheung, Kinë , Kandidate për Çmimin Nobel “Çfarë mund të thotë një shkëmb…”

Kanë dërguar gjithashtu poezitë e tyre poetët brazilianë : Lucelia Gomes, Margarett Olivera, Roberto Lopes, Regina Kreft
Këto poezi janë përkthyer nga anglishtja dhe italishtja nga Riza Lahi, 18, 19, 21 (përkthyer nga Anton Gojçaj; 25-38 nga Kosta Gaxhoni, 41 perkthyer nga Mirela Dudi; 39 përkthyer nga Dritan Kardhashi

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Hajdin Morina: Kënga shqipe- shprehje dhe pjesë e luftës për liri, identitet e bashkim kombëtar
» Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?!
» Poshtërsia nuk ka fund, Berisha: Me operacion t'majasilit kanë marrë librezën e veteranit
» KQZ: Deri në orën 13:00 kanë votuar 35,24% e zgjedhësve. PD: Pjesëmarrja mbi 36 përqind

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese-
Kërce tek: