Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
May 2017
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 51 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Griselda Doka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 739 artikuj v 636 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poesie di Griselda Doka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Poesie di Griselda Doka    Mon Mar 06, 2017 1:58 amPoesie di Griselda Doka
***


Mi hai ritrovato
Quando credevi
di avermi perso


Nei sogni
la tua voce
lievemente fiocca

Sulla soglia
della mia porta
Orme fresche
Rintracciano la parola

Mi hai ritrovata
Quando credevi
Di avermi persa

Nei sogni
La mia voce
Incredula si appanna

Sulla soglia
del mio risveglio
Occhi nuovi
Imboccano l'attesa.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poesie di Griselda Doka
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Engjëll Koliqi - POEZI TË 28 NËNTORIT 2009 - POESIE DEL 28 NOVEMBRE 2009‏
» Akademik Ali Podrimja
» Engjëll Koliqi - POEZI TË 17 NËNTORIT 2009 - POESIE DEL 17 NOVEMBRE 2009‏
» Engjëll Koliqi: POEZI TË 8 DHJETORIT 2009 - POESIE DEL 8 DICEMBRE 2009
» Matilda Doka: "Rreze Drite"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: