Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
April 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 51 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Griselda Doka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 739 artikuj v 636 temat
Sondazh

Share | 
 

 Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti   Mon Mar 06, 2017 12:48 am

Poezi nga Juljana Mehmeti
Ti do të vish

Ti do të vish
Me buzë të etura mbështjellur
aromë pranvere,
me të shkuarën e kujtimeve hedhur supit
dhe të ardhmen që çon shumë larg
ti do të vish në shtratin e një lumi
përplasur brigjeve të mendimeve,
që ndjenjat lagin
oqeanit
e afshet djegin
rreshqitur kurmit.

Ti do të vish
këmbëzbathur ëndrrës
avitur qiellit
lëshuar hënës,
si mister
pasqyruar ethshëm
në një gotë vere...

Ti do te vish,
si puthje ere valësh
rendur tingujve të botës time
përqafuar psherëtimash
tangosh vallëzim.

Ti do të vish dhe unë do të pres
diku në breg
shtrirë në një valë
endur pafajësisë
oqeanit mall.

Julja

Juljana Mehmeti

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muzafer Ramiqi: Zgjimi - poezi
» Milazim Kadriu: Poezi për dëshmorët e kombit (III)
» Poezi nga Jusuf Gërvalla
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi nga Beqir MUSLIU

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: