Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poems by Alicia Minjarez Ramírez

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Poems by Alicia Minjarez Ramírez   Wed Apr 20, 2016 6:01 amPoems by Alicia Minjarez RamírezFOGGY SOLITUDES


Poem winning second place in Spain, in a contest to the solitude, April 30, 2015.


I find myself
close – distant
to the zephyr breeze,
I question in vain.
Foggy solitudes,
dressed up as equinoxes
in perennial springs.

I require to silence
flooding words,
to silence tears
adorning my face.
Sadness dwelling
like a stowaway
in soul’s murky mirrors.

Absence afflictions
gradually succumb
between my barren hands.
Pointless
to grasp into hope!
Reason outshines
the fragmented heart
and the bare silence
suffocates the stars.

Stars that won’t shine
upon nostalgia seas
taking away opacities
and a shattered mirror
where my reflection
fades away
right now.

Cracking in my own roots…
dark memories,
empty stealth,
and leaves
scattered on the ground.

© Alicia Minjarez Ramírez
Translation:  Alaric Gutiérrez.Poem winning second place in Spain, in a contest to the solitude, April 30, 2015._________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poems by Alicia Minjarez Ramírez
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cila është agjenda sekrete politike e Edi Ramës?
» Gaztori Erion Veliaj, gëlbaza shpifëse e Edi Ramës kundër të majtës shqiptare
» Daçiq dashka të flasë me Ramën për ndarjen e Kosovës
» Liljana Hoxha: Si i futi në kurth Teuta Edi Ramën, dhe Ardian Klosin më ’90
» ADEM LUSHAJ:ADEM RAMË MOLLIQI, BASHKËVEPRIMTARI I DERVISH SHAQËS DHE DEMUSH NEZIRIT, PËRJETËSISHT NË KUJTESËN NDERUESE LLUKJANE!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: