Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Mimoza Çekiçi Rista

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Mimoza Çekiçi Rista   Wed Apr 20, 2016 5:24 am
Poezi nga Mimoza Çekiçi RistaTI DO TË VISH


Ti bën të qeshësh por nuk mundesh
në duar kokën si globi rri peshon
pulit sytë, të më shohësh ndruhesh
mërzia dhe heshtja, ajrin rëndon.

Janë ato orë kur gjithçka i ngjan ikjes
të qetë nga jashtë por brenda furtunë
pëllumbi i paqes rreh krahët e pritjes
fjalët me pranga i lidh edhe unë.

Por unë di të pres siç pret një stinë,
që të vijë, me një hënë dhe diell tjetër.
ti do të vish të më shtosh bukurinë,
ashtu pa zhurmë, e pa premtime në letër.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Mimoza Çekiçi Rista
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: