Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Dritan Habipaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Dritan Habipaj   Tue Feb 02, 2016 10:24 amPoezi nga Dritan Habipaj
Të dua mbi gjithçka.Nuk e di nga dole, në ëndërr si flakëzjarri
Atë humbëtirë të zezë, largove me ata sy
Pas shumë kohësh, çudi sa më djeg malli
Dhe në u djegësha në ferr, do digjem veç për ty.

Sonte ëndërra ime lulëzoi, dhe pse është ftohtë
Natëterrit u largua, ashtu orëve pakuptim
Një yll u shkëput, e feksi një piklot
Nga zemra dashuruar, petale trëndafil.

Buzët dizenjojnë dëshira, në këtë harbim  
Mendimet më ndalin, mollës së ndaluar
Heshtas pëshpërij "të dua shpirti im"
Ndjenjë e përshkruar, në të fundit drithmë amshim.  

Ndoshta s’ kam guxim, të të vij më pranë
Petalekurorat nuk di ti lëndoj
Por me fjalë të zjarrta, po thur këto vargje
Jo, ti zemra ime. Jo nuk të harroj!

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Dritan Habipaj
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Masakër në Durrës, i kërkuari Dritan Dajti vret 4 policë e 1 civil, arrestohet i plagosur
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: