Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Sevëme Fetiqi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Sevëme Fetiqi   Tue Jan 19, 2016 9:21 am

Poezi nga Sevëme Fetiqi

Trëndafilat pa gjëmba


Lotë malli kur rrjedhin
Shuhet etja e Tokës
Ngjallet natyra
Zgjohen pulëbardhat

Kur i pijmë detërat me sy
Piqen kalaveshat e rrushit
Nëpër vreshta
Vjeshtat i ëmbëlsojnë

Kur gërshetat e vashës
Ledhatohen nga dora e djalit
Ndalen erërat të pushojnë
Në krahtë e fluturave

Dielli kur buzëqeshë e shikon
Me qerpikë dëshire e shprese
Aty bashkohen zemrat e ndarë

Nga lulet e zjarrta
Kur bleta nektarin thithë
Aty në cep të gjuhës
Lind vargu në pentagram
Të jetës

A do ta gjejë shtegun
Dashuria deri te unë?
Ku duhet të lulëzojnë
Trëndafilat pa gjemba?

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Sevëme Fetiqi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: