Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina   Tue Jan 19, 2016 8:23 am
Poezi nga Eliverta (Anelli) KaninaLE TË DUHEMI!


Nuk e di si erdhëm bashkë deri këtu
Ti pas meje duke u mbajtur si pas fijes së barit
Dhe unë me sumbulla lotësh sajdis veten
E lumtur, para teje, pa ia plasur të qarit.

Më tepër të lumtur nga të qenurit të dashur
Më tepër të dashur nga të qenurit të lumtur
Habisë së njerëzve me habi u përgjigjemi
Edhe si të marrë, më të mençur jemi dukur.

Nuk e di si mbërritëm në një finish pa start
Pa ambicie atletësh, pa asnjëlloj motivi
Unë e jotja kam qenë qyshkur kam lindur
Ti gjithmonë duket se ke qenë i imi.

Pa dashurinë, të njëri tjetrit s'do ishim
asgjëje s'do ti dinim kuptimin e vërtetë
Ëndrrave të abortuara, mungesave që dhembin
Dhimbjeve që kurrë nuk mungojnë në këtë jetë.

Mundohem të kuptoj këto punët e Zotit
Pse duhemi ende bashkë, dua të gjej motivin
E pazonja jam të end pëlhura arsyesh
Njëmijë e një të tilla mëndjen më mbështjellin.

Por jeta është e shkurtër për tu menduar gjatë
Se të më kesh, as ty s'të duhen magji superfuqie
Na duhet çastit ti jepemi, pa kthyer kokën pas
Le të duhemi! Çdo gjë ndodh për një arsye...

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Sabit Rrustemi sjell dy poezi të poetit të ndjerë Rexhep Elmazit
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: