Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Brunilda Përvathi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Brunilda Përvathi   Tue Jan 19, 2016 8:14 amPoezi nga Brunilda PërvathiUnë grindem me retë...


Kërkoj  shkas të grindem ...
të zgjoj deshira....
të ve në provë...
të zhvishem deri nën lëkurë…
e më pas të kthej shpinën si në lojë...

Kërkoj shkas të grindem…
të rrok mes krahëve…
të vë në provë...
të lëshoj buzët deri  në dehje
e më pas ..., mes dhëmbësh kafshoje

Kërkoj shkas të grindem..
të përgjoj tek fle..
te vë në provë..
mes pëlhurës së bardhë...
të prek ...të  çmend....nuk të zgjoj

Kërkoj shkas ....të grindem me ty...
të grindem me retë ...
më pas qaj me qiellin...
e fshehur nën xhaketë...


_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Brunilda Përvathi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muzafer Ramiqi: Zgjimi - poezi
» Milazim Kadriu: Poezi për dëshmorët e kombit (III)
» Poezi nga Jusuf Gërvalla
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi nga Beqir MUSLIU

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: