Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Fleta Satka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Fleta Satka   Sat Jan 16, 2016 1:15 pm
Poezi nga Fleta Satka
Njerëz sa shekuj


Njerëzim nuk ka, për besë askund
Dhe pse njerinë,e lindi nëna,
Kur populli flet,vëri veshin mirë
Se' nga jeta dalin, ato të thëna

Kam patur diku,në fëmijërinë time
Dikë, i thërrisnim Baç, të gjithë
U bënë vite, nuk e kam harruar
Se fliste, sikur Perènditë...

Gjer në at' kohë, kaluan breza
E njeri të tillë, nuk kam njohur
Ai dhe djallin,e zbuste me politikë
E fëmijën, si një ëngjëll,në të folur

Sot e kujtova,kur mendova fëmijërinë
Sa histori, kur ulej me ne, tregonte
Dikur njerëzit, ishin aq të mirë
Zoti mes nesh, i dërgonte.

Kam shumë mall, për ç'donjërin prej tyre
Se' kur flisnin, populli i dëgjonte
Shkolla të larta, ata nuk mbaruan
Por shkolla e jetes, i mësonte...

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Fleta Satka
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: