Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Elhame Ghyrevci

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Elhame Ghyrevci   Sat Jan 16, 2016 9:54 am

Poezi nga Elhame Ghyrevci

BAC , ADEM JASHARI


I pa trembur
Syrin shqiponjë ...
Për Atdheun dha kushtrimin
Të gjallë apo të vdekur
Ta shpëtojm këtë popull
Të pa fajshëm o vëllezër
Të gjithë s'bashku
Në Luftë të hidhemi
Me anmiku Sërbosllav
Dhëmb për dhëmb
E Ball për Ball
Nuk falet liria, jo
Po duhet luftuar
Për vatan. !
TOKË E BUKUR DARDANE


Jo, jo, jo asnjëherë
Janari,
Të mos filloj mbrapsht
Tek ne vëllezër shqiptar
Dhe marsi,
Dhasht zoti të mos përseritet më
Por të gjithë s'bashku
Syt ti lëshojm nga dielli
Dhe njëherë e për gjithëman
Të ngrohim me liri
Këtë tokë të bukur Dardane. !

KOSOVËKosovë hesht po munde
Kur zemra të plasë
Pa drejtsi e pa rregullsi
Sheh çdo ditë. .
Mjerimi të ka ngulfatur në fyt. !


_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Elhame Ghyrevci
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: