Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Mihal Mursioti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Mihal Mursioti   Sat Jan 16, 2016 9:48 am
Poezi nga Mihal Mursioti


MË THUAJ HËNËÇ`ka kjo hena që më shikon
Pas pemës e fshehur rri
Mos vallë ndjenjat e mia lexon
Mos e kupton që kam rënë në dashuri?

Eh moj hënë që më ndriçon
Me një vajzë jam dashuruar
Shikimi i saj zemrën ma copton
Dashuria për atë më ka verbuar

Ja më thuaj një fjalë ty moj hënë
Më thuaj si ta bëj atë vajzë të më afroj
U kam munduar, zemra guxim nuk gjënë
Ty hënë më thuaj, si ti them që e dashuroj?

Në sy kur ajo më shikon
Nga brenda ndizem zjarrë, nuk duroj
Kjo dashuria shumë më mundon
Më thuaj hënë, si ti them që e dashuroj?

Eh moj hënë , sa doja të më ndihmosh
Dy fjalë të ëmbla duke më thënë
Jam djal i ri, duhet të më kuptosh
Verbërisht në dashuri kam rënë.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Mihal Mursioti
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Sabit Rrustemi sjell dy poezi të poetit të ndjerë Rexhep Elmazit
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: