Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Merita Sadiku

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Merita Sadiku   Sat Jan 16, 2016 8:37 am
Poezi nga Merita SadikuNdihmë kërkonte jo dashuri!!!


Ndihmë ndihmë ndihmëëë
E dëgjoja atë zë të mbytur, e dëgjoja atë zë femre
Tek klithte e lemetitur
E tek qante me lotë zemre

Ndihmë thërriste pa ndalë
Ndihmë atje tutje ndjenjën dëgjonte
Ndihmë nga gjoksi ofshama të dalë
Ndihmë për shërim shpirti i kërkonte

Ndihmë,,, zot sa dhimbje ndjeva
Një lutje që nga thellësia gulçonte
Ndihmë ju lutem ndihmëë
Para se dhimbja shpirtin tja shponte

Ndihmë ju lutem juve
Ndihmë edhe ty që s'më dëgjon
Ndihmë o shpirti im i humbur
Ndihmë këtë dhimbje kush dreqin ma shëron

Ndihmë zëri me ngashërim vajton
Ndihmë qofshë qënie me shpirt lutjen a e dëgjon!!!
Ndihmë
Dhe shpirti thyhet shembet në brendësi
Ndihmë ti që më lëndove, antidot të dhimbjes a mban ti.

Ndihmë,,,por ndihmë nuk patë e nuk mbeti
Dhimbjen e vetme do e kalonte tani
Një shpatull të fortë për të gjorën femër nuk gjeti
Me të sajën dhimbje binin në dashuri

Ndihmë donte e jo dashuri
Ndihmë nga një individ që quhej njeri.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Merita Sadiku
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Sabit Rrustemi sjell dy poezi të poetit të ndjerë Rexhep Elmazit
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: