Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Lulzim Hajdari

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Lulzim Hajdari   Sat Jan 16, 2016 8:32 amPoezi nga Lulzim Hajdari
Zhurmimi i kohës!


Nën dritën e hënës praruar
Nën përplasjet e krahëve të lakuriqeve të natës,
Mes sinfonis se bilbilit nëpër degt e jetës
Ëndërroj dhe unë t'jem pjese e s'vërtetës..

Reja i kalon,.. shpesh hënës përbri
E mundohet me forc yjet të mi fshij,
Mes pluhurit t,harresës, përpiqem sadopak
Zhurmuesit e natës më thirën dështak.

Por kohrat kalojn, dhe vlerat përplasen
Stuhit herë pas here fletet ia lagin,
Dhe gjurmët mundohen ti mbulojn me hi
Por kur te fryj flladi, prap ato do ndrijn.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Lulzim Hajdari
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: