Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Mimoza Leskaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Mimoza Leskaj   Fri Jan 15, 2016 6:19 amPoezi nga Mimoza LeskajSensi i Ndjesive !!!


Unë nuk di të këndoj
dhe pse zërin e kam të bukur
gjumi shpesh s’ më zë,
dhe pse sytë më janë këputur.

Unë nuk di të bërtas
dhe pse thellè vetes ulèrij
nuk di të godas
dhe athërë kur kam fuqi.

Por di të dègjoj
dhe athërë kur nuk flet
me zërin e së vërtetës mendoj
sensi i ndjesive më pështjell.

Copëza të vërteta të shpirtit do mblidhja
këmbè do tu vija të ecnin
mbi ktë botë të vrerosur do ti lija
që vetë rrugën ta gjenin.

Në sensin e ndjesive të mia
shpeshherë bie pre
aty prehet përjetë dashuria
një ndjenjë që kurrë nuk fle.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Mimoza Leskaj
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: