Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 52 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Monika Molloholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 740 artikuj v 637 temat
Sondazh

Share | 
 

 Unë e populli im po loton / Poezi nga Vjollca Koni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Unë e populli im po loton / Poezi nga Vjollca Koni   Sun Jul 05, 2015 2:56 am
Le të ndalim pak frymën, të mbajmë një minutë heshtje për dy të rinjtë Michal Svatos dhe Anna Kosinova dhe të lutemi që shpirti i tyre të ngrihet sa më lart në qiell, që të bashkohet me engjëjt e kësaj toke!
Poezi nga Vjollca Koni
Unë e populli im po loton


Ju mor jeta pabesisht
Atje ku unë kam rrënjët
Mos mbani mëri ju lutem
Na lat një plagë në zemër

Bjeshka rënkon e derdh lot
Turpi e ka veshur të Zezë
Ju lule rinie që aty dhat shpirtin
Nuk është vendi im I pa besë

Të gjithë po lotojmė për ju
Por sa Ndjehem e dobët
Jam e huaj ketu ku punoj
S'duroj t'më shohin shtrember

Unë e mallkoj dorën Vrastare
Ashtu dhe populli im
Nuk duhet të gjykohet një vënd
Për kriminelët që si farë e keqe mbijnë

Me Forcën e shpirtit e them
Unė e populli im nuk meritojmë urrejtje
Nëna Çeke ju betohem për ATDHE
Se ata që i vranë i dënojmë
Me VDEKJE

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Unë e populli im po loton / Poezi nga Vjollca Koni
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: