Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
April 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 51 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Griselda Doka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 739 artikuj v 636 temat
Sondazh

Share | 
 

  “Isola del Cielo” Ed U, M.E, 2005 Tito Cauchi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: “Isola del Cielo” Ed U, M.E, 2005 Tito Cauchi   Tue Jan 10, 2012 8:18 am

« POMEZIA NOTIZIE »

“Isola del Cielo” Ed U, M.E, 2005 Tito Cauchi

Ndjej si obligim të shkruaj edhe unë dy fjalë për këtë libër « Ishulli qiellor » i autorit Tito Cauchi, në të cilin unë dhe ai jemi lidhur bashkë nga një miqësi e thellë apo e madhe e në përgjithësi nga e njëjta dashuri për artet. Kam lexuar dhe shijuar me shpirt moralisht çdo njësi të poezisë dhe në secilën e kam gjetur veten. Kam vërejtur në ese dhe te ky mik që më ka lexuar në brendësinë time apo madhështor...... « Ishulli qiellor « është ripërfaqësi në perspektivë, është një shtrëngim i kaltërt me shumë re, si vetë jeta jonë. Dhe mikut nuk mund them tjetër, veçse ka me të vertëtë apo sinqerisht një shpirt xhentil dhe bujar dhe që mundem ta shikoj vetëm me sytë e një gruaje që jetën e ka dëshiruar, falë eksperiencave dhe ajo ka dashur të jetë poete, poete e vogël, e vogël, së cilës i vjen zor të përfundojë. Edhe në poezinë e saj, si në poezinë time ka tendencë apo shprehet qartë dhe fuqishëm zëri i shpresës.

Giovanna Maria Muzzu

Marrë nga revista letrare « POMEZIA NOTIZIE » Nr. Prill 2006

Përktheu nga italishtja Aleksandra Shabani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
“Isola del Cielo” Ed U, M.E, 2005 Tito Cauchi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si u prit Enver Hoxha nga Tito 68 vjet më parë (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese-
Kërce tek: