Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
April 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 51 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Griselda Doka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 739 artikuj v 636 temat
Sondazh

Share | 
 

 Çmimi Letrar "Frang Bardhi"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 44
Location : Albania

MesazhTitulli: Çmimi Letrar "Frang Bardhi"    Sat Sep 07, 2013 9:41 am

Galaktika Poetike “ATUNIS”
Poertry of Galaxy “ATUNIS”NJOFTIM
Çmimi Letrar "Frang Bardhi"

  Në kuadrin e 101 – Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, 28 Nëntor 2013, Galaktika Poetike “ATUNIS” shpall konkursin poetik Ndërkombëtar dhe jep Çmimin Letrar “Frang Bardhi”
Çmimi “Frang Bardhi” është dizenjuar nga piktori Zeni Ballazhani dhe përgatitet nën drejtimin e përfaqësuesit të Bordit Drejtues Galaktika Poetike “ATUNIS” Peter Tase (USA), çmim i cili punohet në dru dhe i jepet fituesit për poezinë më të mirë, të përzgjedhur nga juria :

1- Prof Muhammad Shanazar
2- Dr Ana Kove
3- Bilall Maliqi

Kriteret e konkurimit

a- Të gjitha poezitë konkuruese duhet të jenë në versionin shqip ose anglisht.

b- Të gjitha poezitë konkuruese do jenë të shpalluara me Nr rendor ( jo me emra ), në linkun përkatës të faqes zyrtare : Galaktika “Poetike” ATUNIS” , link i cili shërben për vlerësimin poetik nga ana e Jurisë.

Link :http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/[/b]

c- Korospodimin e emrave të autorëve të poezisë me nr rendor të tyre e menaxhon kryesia e Bordit Drejtues.

d- Përjashtohen nga konkurimi antarët e Jurisë dhe të gjithë antarët e tjerë të Bordit Drejtues, të cilët merren me menaxhimin e konkurimit.

e- Afati i fundit i postimit të poezive konkuruese është 15 Nëntor 2013.

f- Afati i shpalljes nga ana e Jurisë është 25-Nëntor 2013.

g- Publikimi i poezisë fituese bëhet nga Bordi Drejtues në Dt 28 Nëntor 2013.

Poezitë konkuruese dërgohen në adresat :

E_ Mail : hasije.kryeziu@hotmail.com
               : sheleagron@yahoo.com


Ftohen të gjithë krijuesit që të bëhen pjesë e këtij konkurimi , si pjesë e shprehjes universale letrare individuale, por dhe si pjesë e kontributit dhe përpjekjes së vazhdueshme të zhvillimit të poezisë sot.

Bordi Drejtues Galaktika Poetike “ATUNIS”

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/
http://atunis.forumotion.com/
Notice

In the occasion of 101-st Anniversay of Albanian Independence, on 28th Nov.2013, the main event of the cultural life is the worldwide largest International Poetry Festival online, it’s going to be organized by the “ATUNIS” Poetry Galaxy. The International Poetry Festival will be attended by the poets from the whole world online and alia bestows: The “Frang Bardhi” literary Award – the highest award for one’s overall poetry work, that it will be conferred on the best poetry.
The “Frang Bardhi” literary Award is designed by the painter, Zeni Ballazhani and it’s wood-engraving by the Board Representative of the “ATUNIS” Poetry Galaxy” in USA-Peter Tase and it will be given for the best poetry.

The Jury of International Poetry Festival online is composed by:

1- Prof Muhammad Shanazar (Writer & Poet)
2- Dr Ana Kove (Writer & Poetess)
3- Bilall Maliqi (Writer & Poet)

The specifications of International Poetry Festival online:

a-All the competitive poetries must be written in the albanian language and translated into english language, too.
b-All the competitive poetries will be published by ordinal numbers-(not by names) at the respective link of the Official Page’s The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

This link will be within Jury’s power to appraise the best poetry,

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/

c-The names of the authors must match up to their ordinal numbers, so it will be easy getting managed by the Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

d-The Members of Jury and the Board Representatives are exempted from the competition, because they are going to manage it.

e-All the competitive authors must postpone their poetries before schedule ahead of time falling due on November, 15th 2013.

f-When due of the competition’s advertisement will be on November, 25th, 2013.

g-Public announcement of the best and awarded poetry will be published by the Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

The competitive poetries must be e-mailing at:

E_ Mail : hasije.kryeziu@hotmail.com
             : sheleagron@yahoo.com


All authors are invited to be part of this competition, as part of literary individual universe and expression and as the part of an ongoing effort and contribution to the development of contemporary poetry.

The Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/
http://atunis.forumotion.com/

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Çmimi Letrar "Frang Bardhi"
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muharrem Sfarqa:Çmimi letrar "Azem Shkreli" - shkrimtarit Arif Molliqi
» Behar Gjoka: Skënderbeu, Simboli dhe miti i tij në letrat shqipe
» Ismet KRASNIQI:Takim letrar në 60 vjetorin lindjes së letrarit Prend Buzhala
» Sylë Mujaj:MISIONI LETRAR-Musa Jupolli dhe Mentor Thaqi
» Millosh Gjergj Nikolla-Migjeni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Njoftime-
Kërce tek: